informacja

Dlaczego w Polsce jest tak brzydko?

0 Comments

Gorąco zapraszamy na spotkanie z autorem książki:

Wrzask w przestrzeni. Dlaczego w przestrzeni jest tak brzydko?


Spotkanie z autorem książki – Piotrem Sarzyńskim
Termin spotkania:
czwartek 31.05, godzina 19:00


Wszyscy wkurzeni na nieład w polskiej przestrzeni publicznej powinni przeczytać książkę Piotra Sarzyńskiego „Wrzask w przestrzeni”.


Dlaczego w Polsce jest tak brzydko? Dlaczego tak mało u nas dobrej architektury, a tak dużo – byle jakiej? Skąd ten przygnębiający bezład i chaos miast i osiedli, przestrzeni publicznej? Czy to kwestia nienajlepszego gustu Polaków, złego prawa, nieudolności władz? Na wszystkie te pytania autor udziela odpowiedzi frapujących i nieoczywistych. I co najważniejsze – mówi co zrobić, żeby mogło być ładniej.

„Wrzask przestrzeni” to książka dla tych, którzy atakowani na co dzień przez brzydotę w różnych postaciach – bezguścia, tandety, pseudoelegancji – nie chcą się z tym pogodzić.

Piotr Sarzyński (ur. 1955), z wykształcenia socjolog. Pracował jako asystent na Wydziale Socjologii UW, nauczyciel w szkole wiejskiej w Wetlinie i urzędnik. Jako dziennikarz, początkowo w Radarze (od 1985) i w Polityce (od 1986 roku do dziś), zajmuje się problematyką kulturalną, a szczególnie popularyzacją sztuki. W latach 1988-1996 współautor i prowadzący liczne programy w TVP (m.in. „Studio Otwarte”, „Kawa czy herbata?”), obecnie współprowadzący „Sztukę życia” w Polsat Cafe. Autor trzech książek, m.in. „Przewodnika po rynku malarstwa” oraz „Wrzask w przestrzeni”.
Spotkanie pod patronatem Tygodnika Polityka
polityka


Galeria BWA | Al. Niepodległości 19 | 65-048 Zielona Góra | Tel./Fax 0048 68 325 37 26www.bwazg.pl | bwa@bwazg.pl
Godziny otwarcia | wtorek: 10-15 | środa-piątek: 11-17 | sobota: 12-18 | niedziela: 11-17 | poniedziałek: nieczynne

Galeria BWA jest finansowana przez Urząd Miasta Zielona Góra
Patronat medialny: TVP Gorzów Wielkopolski, ZielonaGora24.tv
Sponsor: P. W. Fast Sp. z o. o.
Specjalne podziękowania dla: Zielona Jadłodajnia, Apartamenty na Placu Słowiańskim, Drukarnia FORTIS  M. Borowy Sp. j., StampTeX
Jeśli nie chcesz otrzymywać materiałów promocyjnych od galerii BWA w Zielonej Górze możesz zrezygnować wysyłając pusty e-mail na ten adres w temacie umieszczając: NIE

By


Readers Comments (0)