Uncategorized

wystawa

0 Comments

Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza na wystawę ilustracji i małej formy rzeźbiarskiej:

POWIDOKI

Igor Myszkiewicz, Szymon Teluk, Robert Tomak

kuratorzy: Paulina Downar i Jerzy Szymczak

10.03.2012
godz. 16:00

O Artystach:

Igor Myszkiewicz, (ur. 1974 r.) – Trylobit Wschodu; absolwent zielonogórskiego PLSP, następnie Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze; dyplom z litografii w pracowni ad. Stefana Ficnera. Obecnie kustosz w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.
Rysownik, ilustrator, autor komiksów. Twórca serii „Zdeptak” pasków komiksowych (dla portalu Moje Miasto Zielona Góra). Współpracuje także jako ilustrator z krakowską Kuźnią Gier (przy grach Veto i Wolsung). Zaprojektował zielonogórski sztandar.
Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Współzałożyciel i Wielki Mistrz, działającej od 1997 r. Galerii Twórców Galera promującej młode środowisko artystyczne. Wiceprezes Zielonogórskiego Okręgu ZPAP i Zielonogórskiego Klubu Fantastyki Ad Astra. Pomysłodawca antologii „Fantazje Zielonogórskie”.

www.galar.digart.pl

Szymon Teluk, (ur. 1981) – Malarz, rysownik, ilustrator. Jako twórca ilustracji i komiksu posługuje się głównie piórkiem i kolorem nakładanym w programie graficznym. Tworzy także w technice olejnej. W przeciwieństwie do autorskich cykli malarstwa i rysunku, które balansują na granicy abstrakcji i minimalizmu, jego ilustracja jest figuratywna i narracyjna, powstaje często w wyniku współpracy z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych.

www.arkadagaleria.exxl.pl

Robert Tomak, (ur. 1969) – Absolwent Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej WSP w Zielonej Górze (obecnie Uniwersytet Zielonogórski). Dyplom w pracowni prof. Jana Berdyszaka w 1996r.
W latach 1996-1997 odbył staż na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Rzeźby u prof. Antoniego Porczaka. Uprawia rzeźbę, malarstwo i rysunek. Prowadzi pracownię plastyczną „Studio Rzeźby”, w której wykonuje statuetki, medale, pomniki i tablice pamiątkowe.

www.roberttomak.digart.pl

Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”
Zamek Piastowski
ul. Szkolna 1
66-600 Krosno Odrzańskie
tel. 68 359 16 37
tel kom. 726 210 603

Współorganizatorem wydarzenia jest Galeria Twórców Galera.
www.galera-wystawy.blogspot.com

By


Readers Comments (0)