lubuskie

Lubuskie z Loturem: Galerie fotografii www.kochajlubuskie.pl cz. 3

0 Comments

treść z witryny www.kochajlubuskie.pl, po kliknięciu przejdziecie na stronę wydawcy.

Kochaj Lubuskie – miejskie klimaty – Gorzowa bulwar wschodni

W sobotę 13 sierpnia br. odbędzie się uroczyste otwarcie zmodernizowanego nadwarciańskiego bulwaru wschodniego – uświetni je m.in. występ Orkiestry Kameralnej Filharmonii Gorzowskiej. Początek imprezy o godz. 20.00. Koncert będzie kolejnym z cyklu „Lato w dobrym tonie”.

Kochaj Lubuskie – wydarzenia i zapowiedzi – Kabaretobranie 2011 – III Zielonogórska Noc Kabaretowa

Kabaretobranie 2011 – III Zielonogórska Noc Kabaretowa – trzecia już edycja festiwalu.

Kochaj Lubuskie – patronat – Najlepszy Lubuski Produkt Turystyczny 2011

Lubuskie Szlaki Nordic Walking, Spacer po Kostrzyńskich Pompejach oraz Lubuski Szlak Wina i Miodu – najwyżej ocenione przez Kapitułę Regionalną w konkursie na Najlepszy Lubuski Produkt Turystyczny, organizowanym w ramach ogólnopolskiego konkursu o Ce

Kochaj Lubuskie – fotorelacja – Przystanek Woodstock 2011

XVII Przystanek Woodstock 2011 – duża scena – 62 metry szerokości, głęboka na 18 metrów i wysoka na 20! Oświetlenie sceny – tysiąc punktów świetlnych o wadze 30 ton. Po obu stronach sceny telebimy 9 na 6 metrów. Nagłośnienie – 100 tys. W na każdą stronę…

Kochaj Lubuskie – rekreacja i sport – Jezioro Sławskie

Sezon kąpielowy rozpoczyna się tu w maju a kończy we wrześniu. Powierzchnia jeziora zajmuje 854,67 ha, a maksymalna głębokość sięga 12,3 m. Przedstawiamy Pojezierze Sławskie – z największym jeziorem makroregionu – Sławskim – 39. co do wielkości w Polsce.

Kochaj Lubuskie – zabytki techniki – Most w Stanach

Konstrukcja licząca sobie 642 metry długości ze 100-metrowym – do dziś jednym z najdłuższych w Polsce – przęsłem nurtowym. Jednotorowy most kolejowy na rzece Odrze, odcinek nieczynnej obecnie linii kolejowej Wolsztyn-Żagań, w pobliżu miejscowości Stany (8 km na północ od Nowej Soli) powstał w 1907 roku.

Kochaj Lubuskie – XVII Przystanek Woodstock 2011 – wszystko prawie gotowe

XVII Przystanek Woodstock 2011 – Kostrzyn nad Odrą – wszystko prawie gotowe. Od jutra – akcja! Więcej o imprezie w naszych wiadomościach: http://www.kochajlubuskie.pl/wiadomosci/kochaj-lubuskie-wydarzenia-i-zap…

Kochaj Lubuskie – Ujście Warty – Rzeczpospolita Ptasia

W 2009 roku pierwsze miejsce w Polsce w konkursie EDEN (European Destinations of Excelence – promującym mało znane destynacje turystyczne o niepowtarzalnym charakterze) zdobył projekt Rzeczpospolita Ptasia w Ujściu Warty, zgłoszony przez Grupę Partnerską „Ujście Warty”

Kochaj Lubuskie – miejsca z historią – Twierdza Kostrzyn

Podczas Przystanku Woodstock 2011 – 3-6 sierpnia Muzeum Twierdzy Kostrzyn zaprasza na Stare Miasto wszystkich, którzy chcą poznać tajemnice Kostrzyńskich Pompeji.

Kochaj Lubuskie – Balonowa promocja latania samolotem

Wydział Transportu Lotniczego Departamentu Gospodarki i Infrastruktury, wspólnie z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej zorganizował promocyjny przelot balonem nad Zieloną Górą. Wydarzenie jest częścią prowadzonej akcji marketingowej promującej połączenia lotnicze z lotniska w Babimoście do Warszawy.

Kochaj Lubuskie – wydarzenia i zapowiedzi – XVII Przystanek Woodstock 2011

Woodstock coraz bliżej – w Kostrzynie nad Odrą od ubiegłego tygodnia trwają przygotowania do

Kochaj Lubuskie – miejsca z historią – von Brühla „Sen nocy letniej”

Wystawiony tu plenerowy spektakl „Sen nocy letniej” Szekspira w 1790 roku był wydarzeniem, o którym mówiło się na europejskich salonach.

Kochaj Lubuskie – Szlakiem Wina i Miodu

Lubuscy pszczelarze i winiarze zaplanowali wspólnie i wytyczyli w 2009 roku pierwszy w kraju szlak wina i miodu – z kilkunastoma przystankami po drodze. Na szlaku można skosztować lubuskich win i posmakować pszczelarskich wyrobów.

Kochaj Lubuskie – fotorelacja – Festiwal Piosenki Rosyjskiej 2011

Festiwal Piosenki Rosyjskiej Zielona Góra 2011 – w konkursie Złoty Samowar i nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra – 50.000 zł zdobył Krzysztof Respondek za wykonanie piosenki Vitas „Berega Rossi”.

Kochaj Lubuskie – miejsca z historią – Francuski park z ruinami pałacu w Zatoniu

Bywali tutaj: Franciszek Liszt, Wiktor Hugo, Ryszard Wagner, Aleksander von Humboldt, car Mikołaj i król pruski Fryderyk Wilhelm IV. Zatonie (Günthersdorf) nieopodal Zielonej Góry z uroczymi ruinami kościoła z XIII w. i otoczonego parkiem pałacu z XVII w.

Kochaj Lubuskie – Park Mużakowski – UNESCO polsko-niemieckie w angielskim stylu

Park Mużakowski (Park von Muskau, Muskauer Park lub Fürst-Pückler-Park) – największy park stylu angielskiego w Polsce i w Niemczech – obszar 728 ha powierzchni po obu stronach Nysy Łużyckiej. Po stronie polskiej znajdują się 522 ha całego założenia parkowego, a po stronie niemieckiej 206 ha.

By


Readers Comments (0)