festiwal

Festiwal kultury współczesnej Look And See- Sobota, 22.09.2012

0 Comments

Festiwal kultury współczesnej Look & See to i cykl imprez prezentujących obecne zjawiska w dziedzinie sztuk wizualnych i muzycznych. Nurtów niejednokrotnie niszowych i nowatorskich, tworzonych przez niezależną scenę muzyczną i intermedialną. W tym roku odbywa się jego II edycja. We wspólnej przestrzeni pojawią się dwa bloki kultury, sztuki i rozrywki. Wystąpią muzycy, plastycy, kabareciarze, ludzie teatru i aktywiści.  

Muzycznie o odpowiednią dawkę wrażeń zadbają artyści z Zielonej Góry i Polski. Szeregi między innymi zasilą muzyczni eks

terminatorzy z Antysceny!

data: 22.09.2012 [sobota], od godziny 18:00 !

SCENA KABARETOWA
w części kabaretowej udział zapowiedzieli:

  • Inicjatywa Sceniczna FRUUU
  • Kabaret Tiruriru
  • grupa warsztatowa FRUUU

Kasia Sobieszek w programie solowym.
w części teatralnej: trzy prezentacje teatrów fizycznych z Zielonej Góry
wystawa malarstwa, grafiki, fotografii, video art..

Artyści sztuk wizualnych wciąż mogą zgłaszać swoje uczestnictwo do przestrzeni kreatywnej, przestrzeni twórczych prezentacji. Zapraszamy.

SCENA DUŻA

KONCERTY I LIVE ACT’Y:

TESLA POWER
http://www.myspace.com/tesla-power

WIELORYB
http://www.antyscena.pl/arists/wieloryb
http://www.myspace.com/wieloryb2009

SALAMAN TRIPPA
http://soundcloud.com/salaman-trippa

SABES
http://www.myspace.com/sabesdot
http://soundcloud.com/sabesdot

DEFACEMENT
http://www.antyscena.pl/arists/made-in-poland/9-defacement
http://soundcloud.com/dfmt

SOBEK
FAX
http://www.myspace.com/xaf

GHULLUS
http://soundcloud.com/ghullus

VJ- oprawa audiowizualna: eXaVi C.R.L. & EVA-line

BIOGRAMY ARTYSTÓW

TESLA POWER
Duet Tesla Power, w swojej twórczości dokonuje subtelnego połączenia różnorodnych, wyraznych emocj, stylów jak IDM, EBM, industrial, noise czy tribal-electronics. Grupa od początku swojej działalności w 2007 oferuje muzykę niechętna stagnacji i oczywistości. Zamierzeniem artystycznym Tesla Power jest eksploracja tematów futurystycznych dystopii, podświadomości, oraz powiązań technologii i duchowości. Tesla Power to Tomasz „Pasek” Pas (muz.) i Mateusz ’Salo’ Siemion (voc.)

WIELORYB
Pochodzący z Gdańska Wieloryb to prekursor na polskiej sceny industrialnej. Zespół debiutował na początku lat 90. Obecnie to bardzo mocna muzyka elektroniczna: hardcore noize/rythmic noize/folk noise. W zeszłym roku została wydana płyta zespołu pt. Empty w Niemieckiej wytwórni HANDS PRODUCTION, która okazała sie sukcesem. W 2011 roku Wieloryb wystąpił na prestiżowym Festiwalu Forms of Hands oraz Maschinenfest w Niemczech oraz na Antyscena Festival w Polsce. W tym roku zostanie wydana druga płyta dla HANDS.

SALAMAN TRIPPA
Salaman Trippa- producent, multiinstrumentalista, kompozytor oraz
psychonauta. Od wczesnych lat młodości zainspirowany muzyką jako
środkiem do przeżycia głębszych doznań wynikających z tego, że juz jako dziecko słysząc odpowiedni zestaw dźwięków dostawał gęsiej skórki, zastanawiał się jak to możliwe iż człowiek został obdarzony umiejętnością rozróżniania czy dany dźwięk jest np.wesoły czy też smutny. Poruszając się w obrębie triphopu i dubu zaczął eksperymentować z jego urozmaicaniem, zakwaszaniem, manipulacją przestrzenną i tworzeniem silnego wydzwięku emocjonalnego w celu znajdywania mistycznego pierwiastka, co zaowocowało dość silną ewolucją w jego twórczości, która przyjęła formę tripstepowej podróży okraszonej neurodubową pulsacją.
Tworzy muzykę, w której zapuszcza się w rejony mocno rytualne
przesiąknięte niepokojem i szamanizmem opartą na głębokiej podróży do wnętrza dźwięku, duszy oraz materii za pomocą niskich basowych brzmień w połączeniu ze skażonymi krajobrazami mrocznego, ambientowego posmaku i organicznymi pulsacjami cząsteczek nasączonych żywą, wszechobecną i wprowadzającą w trans melodią. Do produkcji swoich utworów używa zarówno typowej elektroniki: kontrolery midi, syntezatory i sampler jak również wykorzystuje żywe instrumenty klawiszowe, etniczne, gitarę i bas. Jego pierwsza płyta „Struktury infekcji neuronu” ukazała się w 2010 roku. Obecnie pracuje nad drugim albumem, do którego singiel pt.”HPPD” ujrzał światło dzienne w roku 2011.

SABES
Sabes zaczął wcześnie jako acid/hard techno DJ i postanowił kroczyć tą drogą studiując technologie muzyczną, co skłoniło go do przeniesienia się z rodzinnej Polski do UK. Był jednocześnie zafascynowany i wyalienowany w obcej kulturze, gdzie w końcu się odnalazł, wyraził swoją dezorientację i złość w dziele artystycznym – w ten sposób narodził się SABES. Pseudo artystyczne to akronim jego imienia i jednoczesnie słowo oznaczajace w jezyku hiszpańskim „wiedzieć”. Słowo kluczowe podkreślające świadomość, bycie świadomym świata otaczającego ciebie – bycie świadomym tego ze żyjesz.
Pod wpływem klasycznego industrialu, projektów lat 90-tych Asche, Imminent, Synapscape i Iszoloscope, SABES osiągnął niesamowita energetyczną mieszankę wybuchowych beatów, skomplikowanych sekwencji, oblakanych sampli i plątaninę mrocznych tekstur noisu. Ekscytująca kombinacja miażdżących beat’ów, organicznych linii basowych, harsh industrialu przeplatanego z dźwiękowymi sferami dark ambientu.

DEFACEMENT
Defacement nie jest zbyt długa ale zapowiada się obiecująco.Ten jednoosobowy charyzmatyczny projekt powstaje w 2011 roku jako wynik wieloletnich poszukiwań i eksperymentów muzycznych. Rok 2011 rok przynosi pierwsze utwory, które ukazują styl Defacement, czyli rythmic noise. Poza inspiracjami muzycznymi (WIELORYB, S.K.E.T, Config.sys, Converter i wielu innych), wielkie oddziaływanie na Defacement ma hałas i wszelkie mechaniczne „dźwięki”. Od początku powstania, Defacement skupia się dawaniu ujścia pasji dla hałasu i rytmu.

SOBEK
Pierwsze eksperymenty z dzwiękiem rozpoczoł w 2003 roku, przełomem był jednak rok 2009 i powołanie do życia kolektywu Dirty Peach, będącym także cyklem imprez z muzyką o industrialnej proweniencji. Głównym rdzeniem jego działalności jest industrialne techno ale sięga także po rhythmic noise, IDM i dub. Tektoniczny puls, gwałtowne pchniecia basu, przemysłowe efekty, masywne drony, chmurne pasaże giętych blach i potężny bas to to co można się spodziewać po jego setach emanujących surową energią. Jego główne inspiracje oscylują wokół działalności takich wytwórni jak CLR, Downwards, Ostgut Ton, Ant-Zen czy Stroboscopic Artefacts. Aktualnie pracuje nad debiutanckim materiałem.

By


Readers Comments (0)