Uncategorized

Zaproszenie z Galerii BWA ZG | ARTificial – Sztuczna przestrzeń sztuki | 7 kwietnia

0 Comments

ARTIFICIAL [7-17|04] Drukuj Email

Zapraszamy w czwartek 7 kwietnia na spotkanie i happening rozpoczynający projekt „ARTificial – Sztuczna przestrzeń sztuki”.
Zbiórka pod budynkiem BWA o godzinie 17:00.

Image 

ARTificial to specyficzna interwencja artystyczna w przestrzenie handlowe zielonogórskiego Focus Mall. Postanowiliśmy zbadać możliwości ekspozycyjne sztucznej przestrzeni galerii handlowych oraz zweryfikować wartość i wiarygodność sztuki współczesnej postawionej w bezpośrednim kontakcie z masowym odbiorcą. Zapraszamy do poszukiwań, jak również gry wedle reguł, które na obcym dla sztuki gruncie ustala i definiuje bezkształtna i zmienna społeczna masa.
Tomasz Drewicz – kurator i koordynator projektu

 

„Rien ne va plus” (fr. „Więcej nie można już stawiać” – zapowiedź krupiera w ruletce tuż przed puszczeniem kulki)

Życie jest grą… Nieustającym lawirowaniem pomiędzy przenikającymi się regułami. Instynkt gry jest natomiast specyficzną umiejętnością, o której powinno się dziś mówić jak najwięcej. To właśnie ta charakterystyczna zdolność stała się obecnie fundamentem dla tworzenia każdej indywidualnej postawy życiowej. Coraz większą rolę w budowaniu tego instynktu odgrywa dzisiaj sztuka, wymagająca od odbiorcy osobistego zaangażowania i podejmowania decyzji.

Perspektywa u p o d m i o t a w i a n i a przez sztukę zakłada dodatnie wartościowanie samego instynktu gry. To podmiot gra – choć jest też g r a n y – i nie jest ważne, w jaki sposób to robi. Pozytywna jest sama gra, która daje wolność. A skoro nowoczesność dała ludziom wolność, to ludzie muszą grać, aby tę wolność kultywować. Pomysł, by każdy był artystą swojego życia, powołuje do istnienia nową wizję powszechnej sztuki, która nie tyle jest działaniem polegającym na wytwarzaniu dzieł, co powszechnym uczestnictwem w grze.

Już 7 kwietnia w przestrzeniach FOCUS MALL Zielona Góra wprawimy w ruch kulę ruletki. Rozpocznie się nasza rozgrywka. Zapraszamy więc do spotkania z nami i naszą propozycją.

Więcej informacji na www.artificial.art.pl oraz www.focusmall-zielonagora.pl

ARTificial

Sztuczna przestrzeń sztuki

The ARTificial space of art

 

Wystawa czynna od 7 do 17 kwietnia w godzinach otwarcia FOCUS MALL

 

Poza tym w programie:

7 kwietnia o godz. 18 00 – Uroczyste otwarcie wystawy / wernisaż

8 kwietnia o godz. 18 00 – Spotkanie z kuratorem i artystami biorącymi udział w projekcie, prezentacja na zasadzie panelu dyskusyjnego, dotycząca sztuki współczesnej oraz jej prezentacji w przestrzeniach miejskich/publicznych.
Do Panelu zaproszeni zostali: 

Wojciech Kozłowski – dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze,

Michał Bieniek – artysta, kurator i pomysłodawca festiwalu „Survival” we Wrocławiu,

Marek Glinkowski – artysta, kurator festiwalu „Precedens”, którego dwie edycje odbyły się w Zielonej Górze,

Rozmowę poprowadzi: Tomasz Drewicz – kurator i koordynator projektu

9 kwietnia o godz. 18 00 – Spotkanie promujące książkę „ARTificial – Sztuczna przestrzeń sztuki” jaka towarzyszy projektowi i jest również jej katalogiem.

9 kwietnia (od 19 00 do 20 00) – Happening „Niech stanie się błąd”. Serdecznie zapraszamy na wspólny posiłek w pizzerii DOMINIUM.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na www.artificial.art.pl

W projekcie udział wzięli:

Michał Bałdyga, Michał Bieniek, Robert Bodnar, Piotr Bujak, Tomasz Drewicz, Mikołaj Iwański, Rafał Jakubowicz, Rafał Góralski, Joanna Górska, Marek Glinkowski, Iga Gosiewska, Dorota Hadrian, Filip Laskowski, Tomasz Nowak, Joanna Rajkowska, Justyna Ryczek, Joanna Rzeźnik, Łukasz Surowiec, Waldemar Tatarczuk
Jeśli nie chcesz otrzymywać materiałów promocyjnych od galerii BWA w Zielonej Górze możesz zrezygnować wysyłając pusty e-mail na ten adres w temacie umieszczając: NIE

Galeria BWA jest finansowana przez Urząd Miasta Zielona Góra
Patronat medialny: TVP Gorzów Wielkopolski, ZielonaGora24.tv
Sponsor: P. W. Fast Sp. z o. o.
Specjalne podziękowania dla: Zielona Jadłodajnia, Apartamenty na Placu Słowiańskim, Drukarnia FORTIS  M. Borowy Sp. j.

Godziny otwarcia: poniedziałek: nieczynne | wtorek: 10-15 | środa-piątek: 11-17 | sobota: 12-18 | niedziela: 11-17

GALERIA BWA | AL. NIEPODLEGŁOŚCI 19 | 65-048 ZIELONA GÓRA | TEL/FAX 68 325 37 26 | WWW.BWAZG.PL | BWA@BWAZG.PL

By


Readers Comments (0)