centrum » deptak » estetyka zielonej góry » zielona góra

Zielona Góra na fotografiach cz.4

0 Comments

Oto śródmieście. Co z nim? Ja mówię- zamiast dzielnicy mieszkaniowej robić tutaj centrum miasta. Ten uwieczniony plac byłby przystankiem autobusowym. Tak, ja bym tu wpuścił autobus, Kupiecką w dół i potem przez Plac Powstańców Wielkopolskich, za filharmonia, przez ten parking, wyjeżdżałby na ul. Boh. Westerplatte. Centrum potrzebuje komunikacji zbiorowej.

Nawet ładnie, ale zwykle pusto. Co tu jest w tych kamienicach? Jakieś drętwe sklepy, tylko na parterze. Co z piętrami i piwnicami kamienic? Je trzeba tez przebudować na sklepy.

jedyna ostatnio dokonana porządna przebudowa kamienicy pod biznes w centrum miasta

Kiedyś kultowe miejsce lokalnej bohemy, młodzież tzw. artystyczna przesiadywała przed galerią, dziś wieje tu wiatr. A młodzi gniewni- wyemigrowali w większości.

Muzeum. Raczej nie wita gości. Złe są nawet drzwi do tej placówki. Aż się wchodzić nie chce, ciężko je nawet otworzyć. Bardzo archaiczna placówka, fatalne zbiory, mało ciekawych rzeczy. Nowy, rzutki dyrektor być może zrobiłby to samo co się stało z muzeum etnograficznym w Warszawie. Nagle, dosłownie i w przenośni, pootwierano okiennice, które były w skostniałej placówce zamknięte od lat. 
Ha ha, w Zielonej Gorze mieści się także Muzeum Etnograficzne. Jest zbunkrowane, w jakiejś dziurze pod miastem, w centrum miasta nic nie wystawiają, a etaty biorą….
Proponowałem kiedyś by w miejscu Muzeum zrobić dom towarowy (tak ich brakuje w centrum miasta), a zbiory MZL przenieść do tego wielkiego budynku po Polskiej Wełnie, i tam zrobić nowe muzeum. 

Policja, ale po co przy deptaku? Żeby bardziej wymierał? Zajęto kolejna kamienice która mogłaby być sklepem/ kawiarnią.

By


Readers Comments (0)